Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


DEĞİŞİM VE GELİŞİMİN KAVRAMSAL ANALİZİ
(CONCEPTUAL ANALYSIS OF CHANGE AND DEVELOPMENT )

Yazar : Öznur ÖZDİNÇ   - Özgür YÜKSEKBİLGİLİ  
Türü :
Baskı Yılı : 3
Sayı : 9
Sayfa : 150-155
996    684


Özet
“Değişim” ve “Gelişim” kavramı 21. yüzyılda çevremizdeki tüm alanları etkilemektedir. Çevremize baktığımız zaman her şeyin çok hızlı bir şeklide değişmekte olduğunu görmekteyiz. Değişim bir başkalaşma olarak tanımlanabilmektedir. Aslına bakılacak olursa değişim ileriye doğru olabileceği gibi, geriye doğru da olabilir. Buna rağmen gelişim ise her zaman ileriye yönelik olmalıdır. Örgütlerde ayakta kalabilmek için değişmek, değişime ayak uydurmak ve gelişmek zorundadır. Bu çalışmada, değişim ve gelişim kavramlarının ne ifade ettiği ve amacın ne olduğu incelemiştir.

Anahtar Kelimeler
Değişim, Örgütsel Değişim, Gelişim, Örgütsel Gelişim

Abstract
Concepts of “Change” and “Development” affect all areas in our environment in 21st century. We see when we look at our environment that everything changes very fast. Change can be defined as alteration. In fact, change may be forward, it may also be backward. Nevertheless, development should be always forward. Organizations have to change, adapt to change and develop to be able to survive. Expression of the concepts of change and development and purpose were examined in this study.

Keywords
Change, Change Organizational, Development

Gelişmiş Arama


Duyurular

    7.ASOSCONGRESS

    Sizleri 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 7. Uluslararası Asos Congress Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Elazığ / Türkiye
Telefon :0536 4570727 Faks :
Eposta :editortidsad@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri